Fájdalommentes fogászati problémák
Napjainkban jellemzően még mindig akkor fordulunk fogorvoshoz, ha fájdalom és/vagy érzékenység jelentkezik szájüregünkben. Azonban számtalan szájüregi problémának és betegségnek sokáig nincsen tünete. Ilyen betegségek a fogászati góc, fogszuvasodás, fogágyat érintő betegségek, csontpusztulás, fogak helyzeti elváltozása, nyelvet vagy nyálkahártyát érintő betegségek.
A fogászati góc, jellemzően egy másik szervben vagy szervrendszerben alakít ki tüneteket. Ilyen lehet a hajhullás, krónikus fejfájás, bőrgyógyászati tünetek, ízületi gyulladások vagy akár a krónikus felső légúti megbetegedések. Amennyiben a tünetek bármelyikét észleli, javasolt egy fogászati szűrővizsgálat. További jel lehet a fogak vagy íny elszíneződése, duzzanat, vérzés vagy szájszag. Kizárásukra, évente legalább egy fogászati szűrést javasolunk.
Az általános állapotfelmérés során szakorvosunk felveszi az aktuális fogazati státuszt, majd a nyálkahártyát és a nyelvet is ellenőrzi. Amennyiben nincs kizáró tényező, kiegészítő röntgenfelvételt készítünk, amely egy átfogóbb képet ad a fogak gyökeri részéről, illetve a csont állapotáról.
Rendelőinkben a teljes fogászati diagnosztikai háttér megtalálható: CBCT, panoráma röntgen, teleröntgen és intraorális röntgen.
A fogászati diagnosztika segítségével felismerhetőek az alábbi problémák:
- Fogszuvasodás
- Fogágyprobléma
- Csontpusztulás
- Tasakképződés
- Cyszta
- Gyulladás
- Elhalt fog
- Letört fog
- Bedőlt fog
- Fogíny alatti és feletti fogkő
- Bent maradt gyökérrész
- Torlódás
- Nyálkő
Fogászati rendelőnkben nagy hangsúlyt fektetünk a prevencióra, azaz a megelőzésre, éppen ezért évente egyszer javasoljuk elkészíttetni a felvételt, így számos fogászati probléma megelőzhető, idejében orvosolható segítségével.
Állapotfelmérésünk során intraorális kameránkat is alkalmazzuk. Ez az intraorális kamera segít bemutatni pácienseinknek a felmerülő problémákat, valamint hozzájárul a gyógyulás folyamatának szemléltetéséhez.
A teljes fogazati kép feltérképezése után szakorvosaink kezelési tervet/kezelési terveket készítenek és alaposan átbeszélik a páciensekkel a lehetőségeiket.